Czy Szwajcaria kupuje ropę od ISIS?

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Szwajcaria jest podejrzewana o handel ropą naftową dostarczoną przez dżihadystów z Państwa Islamskiego przez Turcję (przez post Ceyhan). Dziennik „Le Matin Dimanche” potwierdził, że kilka dużych spółek sprzedaje za granicą ropę, która została wydobyta przez bojowników na terenie Państwa Islamskiego.

Kilka spółek znajdujących się w Szwecji w niedalekim czasie kupiło ropę naftową przez port Ceyhan. Według Władimira Fiejgina, dyrektora Instytutu Energetyki i Finansów, handlowanie ropą jest niezwykle trudną procedurą, ponieważ biorą w niej udział liczni pośrednicy i wspomagające ich spółki. Próbują oni zmienić swoje działania oraz ukryć skąd pochodzi ropa naftowa.

Z drugiej strony oskarżenia wobec Szwajcarii mogą być bezpodstawne. Według polskich firm petrochemicznych ropa z ISIS jest często mylona z kurdyjskimi surowcami, kupowanymi często przez niektóre europejskie rafinerie. Właśnie w ten sposób ropa trafia na zachodni rynek. Trzeba również przypomnieć, że „brudne, czarne złoto” z północnego Iraku nabywa węgierska firma MOL.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.