Czy to ustawka? POPiS chce zniszczyć Marsz Niepodległości!

W zaledwie kilka godzin najpierw próbowano rękami Hanny Gronkiewicz-Waltz rozwiązać Marsz Niepodległości, by zaraz potem Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki ogłosili „przejęcie” marszu i ogłoszenie „państwowych obchodów”. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że cała sytuacja była ustawiona.

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr/Michał Józefaciuk, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska RP,CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Po godzinie 14 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła zakaz dla Marszu Niepodległości. – Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Skonsultowałam tą decyzję z prezydentem-elektem Rafałem Trzaskowskim – poinformowała na konferencji prasowej.

Reakcje od lewicy do prawicy były wyjątkowo zgodne: Skandal. Eksperci zauważyli też, że decyzja może być bezprawna.

– Doszło do rażącego naruszenia konstytucji i wolności zgromadzeń przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Zgromadzenie cykliczne odwołane przed jakimkolwiek naruszeniem prawa. Organ nadzoru nawet nie zweryfikował, jakie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa planowało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – ocenił mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

Paweł Kubala z Prawicy Rzeczypospolitej zauważył, że w TVP3 Warszawa użyto wobec Marszu Niepodległości określenia „marsz narodowców”.

Następnie prezydent Duda wystosował zaproszenie dla premiera Morawieckiego w sprawie obchodów 11 listopada. Ogłoszono… utworzenie państwowego marszu, który rozpocznie się dokładnie o tej samej porze i przejdzie tą samą trasą, którą miał iść Marsz Niepodległości.

Przypominamy, że prezydent Andrzej Duda miał nie mieć czasu tego dnia, by wygłosić chociażby przemówienie podczas Marszu Niepodległości, o uczestnictwie w nim nie wspominając.

Sprawna reakcja jednego z głównych propagandzistów rządu wskazuje, że plan mógł być przygotowany już wcześniej. Samuel Pereira napisał, że „decyzja prezydenta to najlepsza odp. na skandaliczną akcję Hanny Gronkiewicz-Waltz, krytykowaną otwarcie nawet wewnątrz KO”. Ponadto określił, że istnieje „PO i jej spór z Ruchem Narodowym”.

Tymczasem narodowcy zapowiedzieli, że zgodnie z prawem „odwołanie od decyzji HGW zostanie złożone jutro przed 9 rano”, najpewniej wówczas również zapadnie decyzja sądu.

twitter.com, nczas.com, interia.pl, dorzeczy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Czy to ustawka? POPiS chce zniszczyć Marsz Niepodległości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.