Dania: nastolatka chciała wysadzić szkoły

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

16-letnia Dunka, która niedawno przeszła na islam, planowała wraz ze wspólnikiem wysadzenie w powietrze dwóch szkół. W tym celu przechowywała w domu niebezpieczne materiały wybuchowe.

Nastolatka pochodzi z malutkiej miejscowości Kundby. Jakiś czas temu zafascynowała się islamem i zmieniła wyznanie. Wkrótce potem ogłosiła na Facebooku, iż należy do Hizb at-Tahrir, islamskiej organizacji mającej na celu odbudowę wielkiego kalifatu. W organizowaniu zamachu pomagał jej 24-letni mężczyzna, który miał już za sobą walki w Syrii. To ponoć on kupił materiały wybuchowe, które miały posłużyć do wysadzenia w powietrze dwóch szkół – najprawdopodobniej żydowskich.

Dziewczynę zatrzymano, gdy miała jeszcze 15 lat, lecz dopiero teraz informację tę ujawniła duńska telewizja. Sprawa była trzymana w ścisłej tajemnicy. Hizb at-Tahrir otwarcie działa w Danii jako partia polityczna, niedawno jej członkowie manifestowali w Kopenhadze domagając się wprowadzenia szariatu. Działalność tej organizacji jest nielegalna w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

MGOT/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.