Darwin zamiast Biblii

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Ateiści i agnostycy chcą wyrzucenia Biblii z pokoi hotelowych w Stanach Zjednoczonych. Zamiast niej proponują pracę Karola Darwina „O powstawaniu gatunków”.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest fundacja zrzeszająca agnostyków i ateistów, Freedom from Religion. Organizacja licząca około 23 tysięcy członków sprzeciwia się działaniom Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów. To związane z protestantyzmem amerykańskie stowarzyszenie od wielu lat rozdaje egzemplarze (dość okrojonego i zmienionego pod względem treści) Pisma Świętego, umieszczając je przykładowo w hotelach, szkołach czy szpitalach.

Freedom from Religion wzywa 15 sieci hotelowych Stanów Zjednoczonych do usunięcia Biblii z pokoi hotelowych. Nie przeszkadza im jednak modyfikacja treści Pisma, lecz sam fakt, iż chodzi o Biblię. Argumentują swój apel tym, iż bardzo wielu gości hotelowych w Boga nie wierzy. Gdy znajdują w pokojach Nowy Testament, odnoszą wrażenie, że powinni się podczas swojego urlopu nawrócić – przekonują ateiści.

Pitz/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Darwin zamiast Biblii

  • Avatar
    31 sierpnia 2018 at 13:35
    Permalink

    Skąd pomysł, że Biblie tzw. Gideonitki są „dość okrojone i zmienione pod względem treści”? Czy autor tego wpisu kiedykolwiek trzymał taką Gideonitke w ręku? Te Biblie rozdawane przez Gideonitow w Polsce to Biblia Warszawska, przekład protestancki, a protestancki kanon Nowego Testamentu jest tożsamy z katolickim. Jest to po prostu inne tłumaczenie, jakich wiele na polskim rynku wydawniczym.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.