Deklarowali setki milionów euro na renowację, wpłynęło zaledwie 80 mln

Znani i bogaci ludzie obiecywali łącznie na renowację katedry Notre Dame około 850 mln euro. Dotychczas wpłynęło jednak zaledwie 80 mln, czyli nawet nie 10 proc. deklarowanych kwot.

Katedra Notre Dame dwa dni po pożarze/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Guardian News

– Kondycja Notre Dame jest cały czas krucha. Najbardziej na poziomie sklepienia, które w każdej chwili może runąć. Świątynię od zewnątrz udało się zabezpieczyć, podeprzeć, spiąć specjalnymi obręczami – powiedział francuski minister kultury Franck Riester w rozmowie z państwową telewizją.

Francois Pinault, właściciel takich marek, jak Gucci czy Saint Laurent, zadeklarował pomoc w wysokości 100 mln euro. Podobną kwotę obiecał Patrick Pouyanne, dyrektor generalny naftowego potentata Total. Bernard Arnault, dyrektor generalny firmy zarządzającej takimi markami, jak Louis Vuitton czy Dior, zadeklarował 200 mln euro, podobnie jak Fundacja Bettencourt – właściciel fortuny L’Oreal.

– Na odbudowę Notre Dame dotychczas wielcy potentaci nie wpłacili ani centa – oznajmił sekretarz prasowy katedry. – Chcieliby znać konkretne cele, na które pójdą pieniądze, a nie po prostu płacić robotnikom za pracę – dodał.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.