Demokratyczne bojówki dokonały masakry cywilów

wikimedia commons

Rebelianci z Sojuszu Sił Demokratycznych (ADF) z Ugandy dokonali masakry na terenie Demokratycznej Republiki Konga. Zginęło 4 żołnierzy, 14 cywilów, kilkaset osób zostało rannych.

Bp Sikuli Paluku Melchisedeca zaznacza, że „od 2014 r. zginęło już ponad 1500 osób”, choć „tak do końca nikt nie wie, kim są atakujący”.

– Część miasta Beni jest prawie całkowicie opuszczona. Rodziny, które za miastem uprawiały ziemię z obawy przed porwaniami i atakami nie mogą iść na swe pola i żyją w mieście albo uciekły na południe w poszukiwaniu żywności. Wiele dzieci nie może uczęszczać do szkoły. Na początku września w jednej z małych miejscowości wybuchła epidemia Eboli. Na szczęście Ministerstwo Zdrowia bardzo nam pomaga i możemy powiedzieć, że sytuacja jest już praktycznie opanowana – mówi biskup Sikuli.

ADF to zbrojna bojówka działająca na terenie Ugandy oraz Demokratycznej Republiki Konga. W ciągu ostatnich czterech lat wymordowali półtora tysiąca osób i dokonali ponad 800 porwań. Według części doniesień, związani są także z islamistycznymi ugrupowaniami.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.