Do Konfederacji dołączają środowiska kresowe (WIDEO)

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy zostanie zasilona przez kolejne postacie. Z list Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartują reprezentanci środowisk Kresowian – prof. Włodzimierz Osadczy, prof. Andrzej Zapałowski i dr Lucyna Kulińska.

Marcin Skalski, publicysta portalu kresy.pl, potwierdził w programie telewizji wRealu24, że Konfederacja zostanie wzmocniona przez przedstawicieli środowisk kresowych.

– Co do nowych postaci w Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy […] to faktycznie udało się doprowadzić do tego, że czołowe postaci życia społecznego, kulturowego, naukowego przedstawiający opcję kresową, dołączają do koalicji propolskiej – powiedział Skalski.

– To są nazwiska osób o niekwestionowanym autorytecie naukowym i, śmiem twierdzić, o niekwestionowanych walorach moralnych – dodał.

Dr hab. Włodzimierz Osadczy to historyk i teolog pochodzący z Wołynia. Pracuje na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Ponadto, jest dyrektorem Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL. Jest autorem licznych publikacji dotyczących katolicyzmu i prawosławia, a także stosunków polsko-ukraińskich.

Andrzej Zapałowski, doktor habilitowany nauk społecznych, jest wykładowcą na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ma już doświadczenie jako poseł na Sejm (III kadencja) i eurodeputowany w latach 2005-2009. Obecnie zasiada w Radzie Miasta w Przemyślu.

Dr Lucyna Kulińska, historyk specjalizująca się w historii najnowszej. Jest autorką publikacji poruszających tematykę polskich organizacji narodowych, a także ukraińskiego nacjonalizmu.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.