Donieck kontratakuje

Ołeksandr Zacharczenko, przywódca Donieckiej Republiki Ludowej zapowiedział wczoraj wielką mobilizację. W jej wyniku ma zostać zwerbowanych 100 tys. ludzi.

Lider udzielił tej informacji agencji DAN, która jest kontrolowana przez separatystów. Powiedział, że powszechna mobilizacja ma zostać przeprowadzona w ciągu 10 dni, a celem jest zmobilizowanie 100 tys. ludzi. Nie wiadomo jednak w jaki sposób cel ma zostać osiągnięty.

W zeszłym tygodniu separatyści zapowiedzieli rozszerzenie ofensywy, by doprowadzić do „całkowitego wyzwolenia terenów obwodów donieckiego i ługańskiego”. Jednak większa część tych obwodów cały czas znajduje się pod kontrolą wojsk ukraińskich.

Zacharczenko odwołał się także do fiaska sobotniego spotkania grupy kontaktowej ds. kryzysu na Ukrainie. Powodem było zerwanie rozmów przez separatystów. Przywódca Republiki potwierdza to. Zapowiada też, że dopóki Kijów nie wyznaczy swojego oficjalnego przedstawiciela w grupie kontaktowej, nie będą prowadzone z Ukrainą rozmowy. – Eksprezydent Ukrainy Leonid Kuczma to prywatna osoba – oświadczył Zacharczenko.

CWIK/Radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz