Donos na prof. Bartyzela. Sprawa trafiła do prokuratury

Donos na prof. Jacka Bartyzela ma swój dalszy ciąg w prokuraturze. Chodzi o wpis profesora na Facebooku, w którym pośrednio pisząc o Żydach skrytykował ich. Sensem wypowiedzi natomiast była pogarda dla osób, które służą obcym narodom.

– To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają jestem w stanie przyjąć ze spokojem – w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego, pełnego pychy, jadu i złości? – napisał niecały miesiąc temu prof. Jacek Bartyzel.

Wpis został usunięty przez administracje Facebooka. Szybko też znaleźli się chętni na donosy na profesora. Do działania przystąpiły też lewackie media.

– Profesor Adam Leszczyński ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oskarżył profesora o propagowanie antysemickich treści i wzywania do nienawiści na tle rasowym na publicznym profilu. W piśmie do rektora UMK domagał się ukarania profesora – pisze portal „Nowości Toruńskich”.

Należy podkreślić, że właściwy sens wypowiedzi profesora Jacka Bartyzela nie dotyczył Żydów, lecz Polaków służących obcym narodom. – Ale nie mogę mieć innego uczucia, jak bezbrzeżnej pogardy dla tych Polaków (z metryki), którzy kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień. Dla tych renegatów nie może być żadnego wybaczenia ani litości. Gdyby to ode mnie zależało, karałbym ich – nie więzieniem, bo po co obciążać podatników kosztami ich utrzymania w tych wygodnych pensjonatach, jakimi są dzisiaj zakłady penitencjarne – ale dożywotnią infamią narodową oraz cieleśnie: publiczną chłostą w sempiternę – brzmiał dalszy ciąg wpisu prof. Bartyzela.

Za sugestią rzecznika dyscyplinarnego rektor skierował do Prokuratury Rejonowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w artykułach 256 i 257 kodeksu karnego – powiedziała „Nowościom” Ewa Walusiak-Bednarek z biura prasowego UMK.

nowosci.com.pl, facebook.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Donos na prof. Bartyzela. Sprawa trafiła do prokuratury

  • Avatar
    21 marca 2019 at 08:18
    Permalink

    Jesteśmy z Panem Profesorem. Za mówienie otwarcie prawdy nie może być uczciwy człowiek zaszczuwany.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.