Drugie referendum w UK? To sprawka 4Chana

Okazuje się, że petycja w sprawie rozpisania drugiego referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie brexitu to sprawka Internautów z tzw. 4Chana. Nabrali całą Europę.

foto: heatst.com
foto: heatst.com

Narodowy nadawca BBC z radością poinformował (o czym pisaliśmy i my TUTAJ), że Brytyjczycy domagają się rozpisania nowego referendum w sprawie brexitu. Portal „HeatStreet” sprawdził szczegóły petycji, którą podpisało ponad milion użytkowników on-line. Okazuje się, że 50 tys. podpisów było z Watykanu (sic!). Ponadto adresy IP, oprócz wspomnianego Państwa Kościelnego, wskazywały na Koreę Północną. Oprócz tego nie przeprowadzana była przy składaniu podpisu żadna weryfikacja.

Wczoraj BBC podało, że parlament chce zbadać petycję pod kątem oszustwa. Tymczasem zaaplikowane skrypty dodawały w zastraszającym tempie podpisy z różnych państw, np. z Ghany.

Użytkownicy 4Chana naśmiewali się z Brytyjczyków. „Kiedy oskarżą o to hakerów Putina”? – pisze anonimowy użytkownik z rosyjskim IP. „Dobre zagranie anony, dobre zagranie” – pisze anonimowy internauta z włoskim IP. „Będą patrzeć na IP i zastanawiać się jak k***a [cenz. red.] ludzie z Korei Północnej i Watykanu głosowali” – pisze użytkownik z amerykańskim IP.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.