Duda: „Przed polskim górnictwem jest szansa”

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Z okazji przypadającej na dziś Barbórki Andrzej Duda zwrócił się do górników. Prezydent zadeklarował, że rozwój górnictwa to kwestia polskiej racji stanu.

Prezydent podkreślił, że bardziej niż pochwał, polscy górnicy potrzebują pewności jutra. – Konieczna jest dalekosiężna strategia rozwoju polskiego górnictwa. Jest o nią trudniej niż jeszcze kilka lat temu, kiedy koniunktura na rynku sprzyjała poszukiwaniu rozwiązań, godzących racje ekonomiczne z interesami pracowników – mówił prezydent. – Niestety, tamta okazja nie została wykorzystana, czego konsekwencje ponoszą obecnie górnicy – dodał Andrzej Duda. Podkreślił także, że nowa władza nie zapomni o górnikach. – Polskie górnictwo musi mieć zapewnione perspektywy rozwoju, musi otrzymać nadzieję. To nie tylko kwestia odpowiedzialności za losy pracowników i za cały potencjał branży. To również kwestia polskiej racji stanu – zaznaczył.

Andrzej Duda zapowiedział także działania na rzecz energetycznej suwerenności, w której węgiel odgrywa główną rolę. – Mamy największe w Unii Europejskiej zasoby węgla. Są one podstawą naszego bezpieczeństwa energetycznego. – podkreślił prezydent.  – Będziemy uczestniczyć w międzynarodowych działaniach służących ochronie klimatu, ale nie zrezygnujemy z energetycznej suwerenności – zadeklarował Andrzej Duda.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks