Duda wetuje ustawy po PO

Prezydent zawetował trzy ustawy: o pośredniej prywatyzacji lasów państwowych, o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o ratyfikacji tzw. poprawki dauhańskiej.

„Ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami” – czytamy w opinii prezydenta podanej przez jego kancelarię.

Zablokowano także nieścisłą nowelę ustawy o mniejszościach. Istniało bowiem ryzyko, że przed polskim urzędem można byłoby używać języka mniejszości narodowej, np. niemieckiej.

Zawetowana została także ustawa o ratyfikacji umowy międzynarodowej ws. emisji gazów cieplarnianych. „Związanie Rzeczypospolitej Polskiej umową międzynarodową, która poprzez nakładane zobowiązania wpływa na funkcjonowanie gospodarki i wiąże się z kosztami społecznymi powinno być poprzedzone szczegółową analizą skutków prawnych i ekonomicznych, w tym w ramach postępowania ustawodawczego poprzedzającego podjęcie decyzji przez Sejm w sprawie ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej. W opinii Prezydenta RP w trakcie prac ustawodawczych skutki te nie zostały dostatecznie wyjaśnione” – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

CWIK/naszdziennik.pl, onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.