Duda woli dawną komunistkę z PO niż prawicowca Korwin-Mikkego na marszałka seniora

Andrzej Duda/fot. YouTube/polsatnews.pl

W porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski poinformował, że prawdopodobnie to nie Janusz Korwin-Mikke, ale Iwona Śledzińska-Katarasińska zostanie marszałkiem seniorem Sejmu. Prawicowa część społeczeństwa jest oburzona.

– Marszałkiem seniorem Senatu na pewno będzie pani senator Borys-Damięcka, jest najstarszym senatorem. Natomiast co do marszałka seniora Sejmu ostawiałbym, że pani poseł Śledzińska-Katarasińska. Jest najstarszą posłanką. Pierwszy raz w historii może zdarzyć się tak, że dwie kobiety będą marszałkami seniorami – powiedział Błażej Spychalski.

W sieci widać spore oburzenie na ten temat. – Prezydent spośród dwójki najstarszych posłów chce wskazać Śledzińską-Katarasińską na Marszałka Seniora. Różnica między @JkmMikke a panią poseł jest taka, że on w 1964 i 1968 r. siedział w areszcie za antykomunistyczne protesty a ona pisała teksty broniące linii Gomułki i PZPR – napisał na Twitterze lider Konfederacji i szef Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki.

– 4 lata temu też była starsza niż Kornel Morawiecki a jednak z jakiś powodów to on został Marszałkiem Seniorem – dodał Winnicki.

Wolnościowy bloger „Obywatel D.C”. z kolei wyśmiał Dudę, że „wybrał na marszałka seniora Panią z prawdziwie prawicowym emploi”. – – Głos Robotniczy; – PZPR; – Gazeta Wyborcza; – Unia Demokratyczna; – Unia Wolności; – Platforma Obywatelska – wyliczył Obywatel.

– Śledzińska – styczeń 41; Korwin – październik 42; Ale Konfederacja twierdzi, że Korwin starszy – skłamał na Twitterze Jacek Piekara. – Gdy Korwin-Mikke siedział za antykomunistyczne manify, Śledzińska-Katarasińska pisała pochwały na rzecz Gomułki. Taki z pana „walec zawsze nadjeżdżający z prawej” jak ze mnie ekspert od zdrowego trybu życia – odpowiedział mu założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

– Marszałek senior należy się Korwinowi tak jak 4 lata temu należał się K. Morawieckiemu. Za działalność publiczną od 1968 roku, za stałość w poglądach, za niezłomność i wytrwałość. Można się z nim nie zgadzać, ale należy mu oddać co jego. Przypomnimy o tym Prezydentowi w maju – zapowiedział Sławomir Mentzen.

– Prezydent Duda chce pokazać, że nie jest żydofilem i dlatego wskaże Śledzińską Katarasińską, która brała czynny udział w komunistycznej antysemickiej rozgrywce w 1968 r. na marszałka seniora – napisał Adam Wojtasiewicz.

Z kolei Tomasz Sommer uważa, że prezydent „już na wstępie pali mosty z Konfederacją”. – A może ma nadzieję, że poprze go Platforma, której działaczkę wskazał na marszałek senior? A potem będą pretensje, że przegrał wybory o kilka punktów bo K. go nie poparła – podsumował.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.