Düsseldorf i poniżona Polska

foto: Twitter
foto: Twitter

Podczas karnawałowej parady w niemieckim mieście na jednej z platform pojawiła się instalacja mająca ukazywać „Polskę pod butem Kaczyńskiego”.

Instalacja w dość mało wybrednej formie wyraża niechęć Niemców do obecnej partii rządzącej w Polsce. Figura przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego w mundurze trzyma pod butem postać podpisaną „Polen”. Zaciemnione okulary sugerują pewność siebie „wodza”, ustylizowanego na A. Pinocheta. Zapłakana Polska leży na klęczkach naprzeciwko dyktatora, obok którego stoi radioodbiornik z napisem „Radio Maryja”. W sprawie instalacji, która wraz z innymi przejechała przez Düsseldorf, wypowiedział się już minister Waszczykowski. – W sposób dyplomatyczny będziemy zwracać uwagę i pytać naszych partnerów w Niemczech, czemu służą takie wybryki – skomentował szef MSZ.

Ostrze niezbyt lotnej niemieckiej satyry nie oszczędziło innych polityków – podczas parady ośmieszono również m.in. Donalda Trumpa, Baracka Obamę, Angelę Merkel i Recepa Erdogana. Poprzednie edycje wydarzenia obfitowały w jeszcze bardziej niewybredne, sprośne żarty, choćby z Silvia Berlusconiego. Tymczasem Polacy w sieci odpłacili pięknym za nadobne, przedstawiając swoją wersję niemieckiego „dzieła sztuki”:

foto: Twitter
foto: Twitter

Podo/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.