Dzieci zamachowcami

Władze Kamerunu wprowadziły stan wyjątkowy i nakazały czasowe zamknięcie wszystkich meczetów i szkół koranicznych w rejonie przygranicznym z Nigerią. To decyzja podjęta na skutek kolejnego krwawego zamachu islamistów z Boko Haram.

Doszło do niego w mieście Maroua na północy kraju (prawie pół miliona mieszkańców), gdzie w jednym z lokali gastronomicznych 10-letnia dziewczynka (sic!) w samobójczym zamachu terrorystycznym zabiła 21 osób, a ponad 70 zostało ciężko rannych.

Prawie w tym samym czasie, jej rówieśniczka z Nigerii w miejscowości Damatru dokonała kolejnego aktu terroru. Ofiarami zbrodniczego zamachu padli ludzie czekający na otwarcie targowiska. Agencje podają informacje o kilkudziesięciu zabitych i wielu ciężko rannych.

Kościół w Nigerii apeluje do wspólnoty międzynarodowej o konkretne działania i podjęcie bezwzględnej walki z islamskimi bandytami z Boko Haram. Barbarzyńcy są coraz bardziej bezwzględni. Po serii wcześniejszych krwawych zamachów z udziałem kobiet, teraz przyszła kolej na nieletnie dziewczynki.

Mug/pl.radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.