Pozostawili dziecko, by umarło

foto: FreeImgaes
foto: FreeImgaes

W jednym z warszawskich szpitali dokonano nieudanej procedury zamordowania nienarodzonego dziecka. Lekarze nie udzieli jednak pomocy ocalałemu maluszkowi, w wyniku czego noworodek zmarł.

Do sytuacji miało dojść nocy z niedzieli na poniedziałek w szpitalu im.  Świętej Rodziny (sic!). Nienarodzone dziecko planowano zabić w 6 miesiącu życia płodowego, ponieważ podejrzewano, że ma zespół Downa. Nieoczekiwanie noworodek przeżył – personel szpitala nie udzielił mu jednak opieki, wskutek czego dziecko zmarło.

Tomasz Terlikowski przypuszcza, że zostanie złożony wniosek do prokuratury w tej sprawie.– Będziemy to dzisiaj sprawdzać […] ale aborcja miała zostać wykonana w 24. tygodniu ciąży, dziecko urodziło się żywe i zaczęło płakać – opisuje redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski. Dodaje także, iż cały personel medyczny nie zareagował, skazując noworodka na śmierć. – To znaczy, że ten szpital gdzie ratuje się życie, nie pomógł – kwituje Terlikowski. Rzecznik prasowy szpitala uparcie zaprzecza postawionym zarzutom twierdząc, że postępował zgodnie z polskim prawem. Nie odniósł się jednocześnie do sytuacji pozostawienia dziecka bez opieki.

Maj/niezalezna.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks