Egipt: Surowe prawo antyterrorystyczne

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Prezydent Egiptu, Fattah al-Sisi ustanowił rygorystyczne przepisy antyterrorystyczne. W założeniu nowej ustawy, zostaną powołane  specjalne sądy zajmujące się tymi kwestiami. Państwowe służby stosujące siły wobec terrorystów będą mogły liczyć na ochronę przed konsekwencjami prawnymi. Według opozycji, jest to ograniczanie wolności słowa i rozprawa z przeciwnikami politycznymi.

W zgodzie z aktualnym w Egipcie od poniedziałku nowym prawodawstwem za bycie przywódcą grupy terrorystycznej grozić będzie kara śmierci. Z kolei dofinansowanie grup terrorystycznych skutkować będzie wyrokiem do 25 lat więzienia. Za przyłączenie się do grupy  można będzie trafić do więzienia nawet na 10 lat. Namawianie do użycia siły lub prowadzenie pro-terrorystycznych stron w internecie  poskutkuje wyrokiem 5 do 7 lat. Z drugiej strony wojsko i policja korzystające z  przemocy wobec podejrzanych o terroryzm będą traktowane zdecydowanie bardziej łagodnie.

W ostatnim okresie mnóstwo przedstawicieli egipskich sił bezpieczeństwa zmarło w wyniku ataków na region Synaj. Jedna z grup terrorystycznych – „Prowincja Synaju” złożyła przysięgę wierności fanatykom z Państwa Islamskiego. Władze Egiptu zdecydowały się na wprowadzenie nowego prawa w czerwcu w następstwie zamachu w wyniku którego zginął prokurator.

Pitz/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.