Episkopat swoje, a księża swoje. Ważne uporządkowanie kwestii Liturgii wobec zaleceń KEP (WIDEO)

„PCh24” opublikowało ważny podcast pt. „Liturgia w czasach zarazy”. Zwraca się w nim m.in. uwagę na to, jak księża łamią zalecenia episkopatu, wprowadzając absurdalne zasady oraz stosują nadinterpretacje tego, co ustalili hierarchowie. Wszystko w imię „bezpieczeństwa”, którym usprawiedliwia się ostatnio wszystko.

Autorem czytanego tekstu jest kapłan, który niestety nie mógł ujawnić swojego nazwiska. Zwraca uwagę, że „w obliczu zagrożenia, które jeszcze nie stało się obecne w naszym kraju deklarujemy, że nie możemy żyć bez Eucharystii”. Episkopat zalecił także zwiększenie ilości Mszy świętych, aby „wszyscy mogli uczestniczyć w Eucharystii”.

Później państwo zakazało zgromadzeń powyżej 50 osób. Wówczas episkopat wydał dyspensę. Jak podkreśla kapłan, „nie zachętę i aprobatę, ale dyspensę, zgodę na nieobecność dla tych, którzy się boją – zgodę dla »słabych«, ze względu na strach”.

– Niektórzy pasterze zaczynają orzeczenia episkopatu nadinterpretować, jakoby miały być one zachętą do nieobecności fizycznej na liturgii. Ci sami oświeceni pasterze, odkrywają, że „Bóg jest wszędzie”, co ma stanowić argument koronny na zbędność fizycznego udziału w liturgii – zauważa kapłan.

Efektem tego jest sytuacja, że w niedzielę na Mszę świętą przychodzi „kilka procent wiernych”, zaś hierarchowie ogłaszają, że „zdaliśmy egzamin z wiary”.

Poniżej całe nagranie.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.