Fala migrantów nadciąga. Węgry przedłużają stan kryzysowy do przyszłego roku

– Rząd Węgier przedłużył do 7 marca 2020 roku stan kryzysowy spowodowany masową imigracją – informuje „Monitor Węgierski”. Centrum Informacyjne Rządu potwierdza, że wciąż dochodzi do prób sforsowania granicy.

Węgierska policja wstrzymuje nachodźców na granicy/fot. YouTube/Harcos_55

Podkreślono też, że sytuacja w Serbii spowodowana nielegalną migracją jest już krytyczna. Zaznaczono, że do Europy wciąż napływają masy imigrantów i gdyby nie ogrodzenie graniczne, Węgry stałyby się krajem na głównej trasie migracyjnej.

Stan kryzysowy obowiązuje na Węgrzech od 2015 roku. Wówczas Węgry były głównym państwem tranzytowym na trasie nachodźców. Do czasu wzniesienia przez władze węgierskie ogrodzenia na granicach z Serbią i Chorwacją w 2015 roku do kraju przedostało się w drodze do bogatszych państw UE prawie 400 tys. migrantów – przypomina „Interia”.

Wiosną 2017 roku przepisy zostały zaostrzone. Osoby chcące otrzymać azyl w razie stanu kryzysowego – który wówczas już trwał – muszą czekać na rozpatrzenie wniosku w strefach tranzytowych na granicy. Umożliwiono też zatrzymywanie obcokrajowców przebywających na terenie całych Węgier i odprowadzanie ich na granicę.

Policyjne dane wskazują, że tylko w zeszłym tygodniu policja udaremniła nielegalne przekroczenie granicy lub zatrzymała w tej sprawie 211 osób. To około 30 osób dziennie.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.