Fala profanacji Najświętszego Sakramentu

W ostatnich tygodniach na całym świecie doszło do fali profanacji Najświętszego Sakramentu. Nieraz celem włamywaczy nie była kradzież czegokolwiek, lecz jedynie samo zbezczeszczenie.

We Francji w miejscowości Saint-Aldric nieznani sprawcy skradli Ciało Chrystusa. Ks. Hervé-Marie Cotton, proboszcz miejscowej parafii napisał na Twitterze: „Rano zauważyłem, że z kościoła skradziono nam konsekrowane Hostie i Świecę Paschalną”.

Z kolei w Fontainebleau w departamencie Seine-et-Marne sprofanowano kaplicę Barbizon. Rozbito drzwiczki tabernakulum i rzucono na posadzkę kielich z konsekrowanymi Hostiami. Przerażający jest fakt, że nikt niczego nie ukradł. Celem była tylko i wyłącznie profanacja.

W Meksyku w stanie Sonora doszło do włamania do katedry Nuestra Senora Acuncion Hermosillo. Było to drugie podobne wydarzenie w ciągu miesiąca. 20 stycznia bandyci wdarli się do budynku, wyrwali i rzucili na posadzkę tabernakulum z konsekrowanymi Hostiami. Ponadto poprzewracali figury i zniszczyli meble.

Indie także nie są bezpieczne. Dwie noce temu w Delhi w kościele pw. św. Alfonsy włamywacze dokonali profanacji Najświętszego Sakramentu podczas plądrowania świątyni. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy jest to już piąty podobny przypadek w samym tylko Delhi.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.