Falenta dostał zakaz kontaktów z mediami

Marek Falenta/fot. newsrm.tv/CC BY 3.0/Wikimedia Commons

Dyrekcja aresztu zadecydowała o zakazie kontaktu Marka Falenty z mediami. Niektórzy prawnicy nie zgadzają się z tym postanowieniem, zaś sam Falenta zamierza odwołać się od decyzji. Oprócz tego władze chciały zlecić obserwację psychiatryczną, jednak przedsiębiorca oświadczył, że jest w pełni władz umysłowych.

Decyzja zbiega się z niedawnymi listami Falenty do prezydenta oraz premiera. Groził w nich ujawnieniem swoich mocodawców w sprawie podsłuchów w restauracji „Sowa i przyjaciele”.

Rząd zaprzeczył, jakoby jego członkowie mieli cokolwiek wspólnego z Markiem Falentą. Jednak okazało się, że Falenta ma zakaz kontaktu z mediami. – Szef Aresztu Śledczego na Służewcu w Warszawie nie zgodził się na wizytę mediów. Powołano się przy tym na Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 2016 roku ws. ochrony jednostek organizacyjnych Służby Więziennej. Wyliczono tam, że do zakładu karnego mogą wejść m.in. prawnicy, prokuratorzy, kuratorzy sądowi, policja i służby specjalne – informuje Onet.

– To osoba pozbawiona wolności decyduje, kto może się z nią widzieć. Oczywiście są przypadki szczególne, gdy osadzony wymaga ochrony albo jego kontakty ze światem zewnętrznym mogą być kontynuacją działalności przestępczej. Ale na pewno nie jest tak, że władze więzienia mówią: „nie, bo nie” – stwierdził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” mec. Paweł Osik.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.