Francja znowu na celowniku ISIS

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Francuskie służby ostrzegają: Europę czeka kolejna fala zamachów ISIS. Głównym ich celem będzie Francja, gdzie ma być przeprowadzona „kampania terrorystycznych ataków”. Prawdopodobnie nastąpić ma on podczas turnieju finałowego mistrzostw Europy w piłce nożnej.

– Francja jest ewidentnie na celowniku Państwa Islamskiego, które szykuje się do przeprowadzenia „kampanii terrorystycznych ataków” w kraju – mówi Patrick Calvar, szef Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI). Takie informacje – według ujawnionych stenogramów – Calvar miał przekazać na posiedzeniu komisji ds. obrony Zgromadzenia Narodowego.

– Wiemy, że Daesz planuje kolejne ataki używając bojowników przebywających w [naszej] strefie, korzystając z tras, które umożliwiają dostęp do naszego terytorium i wiemy, że Francja jest oczywistym celem – informuje Calvar.  Jak dodał, ISIS znajduje się w sytuacji, która „doprowadzi go do próby uderzenia jak najszybciej i jak najmocniej się da”.  – Organizacja napotyka trudności militarne w terenie i będzie chciała odwrócić uwagę i pomścić ciosy koalicji – dodaje szef DGSI.

Najpewniej ataki zostaną przeprowadzone poprzez zamachy bombowe. Ładunki podłożone mają zostać w miejscach gromadzenia się znacznych tłumów, by nie tylko razić jak największą liczbę osób, ale i wywołać panikę. Naturalnym celem są więc areny turnieju finałowego EURO 2016. We Francji oczekuje się na 2,5 mln fanów piłki nożnej.

Calvar zauważa, że zagrożeniem jest także al-Kaida. Władze obserwują coraz mniej wyjazdów młodych Arabów z Europy do Syrii i Iraku, by przyłączyć się do szeregów kalifatu. Coraz więcej dżihadystów ma zamiar powrócić do Europy. – Ich zamiary krzyżuje jednak Daesz, który uważa takich bojowników za zdrajców i natychmiast przeprowadza ich egzekucję – powiedział.

Szef DGSI ocenia, że Europa jest „w wielkim niebezpieczeństwie” ze strony islamistów, którzy „pojawiają się wszędzie”. Żeby było ciekawiej, francuskie służby mocno interesują się środowiskami skrajnej prawicy (sic!), „która tylko czeka na konfrontację”.

– Myślę, że ta konfrontacja będzie miała miejsce. Jeszcze jeden-dwa zamachy i ona nastąpi. Naszą powinnością jest więc wyprzedzenie i zablokowanie wszystkich tych grup, które chciałyby wywołać starcia między różnymi społecznościami – podsumował Calvar.

CWIK/Pch24.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks