Francja: Pacjent będzie decydował o końcu życia

Zgromadzenie Narodowe we Francji zakończyło debatę na temat zakończenia życia człowieka. Był to projekt ustawy przedstawiony przez Partię Socjalistyczną i Unię na rzecz Ruchu Ludowego. Podjęto decyzję o możliwości odmówienia uporczywego leczenia.

Taka możliwość została już stworzona przez prawo Leonettiego w 2005 roku. Ważne to jednak było przez trzy lata i lekarz mógł się na to nie zgodzić. Nowa ustawa ma dać wybór dorosłej osobie co do zakończenia swojego życia.

Obecnie lekarze będą musieli dostosować się do nowo przyjętych norm. Wyjątkiem ma być jedynie okres, w którym należy ocenić sytuację, kiedy nastąpi zagrożenie życia. Chory będzie mógł zmienić zdanie w każdej chwili, a jego wskazania nie będą miały żadnego limitu czasowego. Wszelkie wytyczne będą przechowywane w krajowym rejestrze.

W opozycji wobec nowej ustawy stanął Xavier Breton (Unia na rzecz Ruchu Ludowego). Stwierdził on bowiem, że jednostka ulegnie sakralizacji, przez co rola lekarza zostanie sprowadzona jedynie do świadczenia usług. Deputowani jednak przegłosowali rozszerzenie możliwości pacjenta.

AMMO/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.