Szwecja chce zakazać szkół religijnych

Pierwszy raz w historii szwedzkiego rządu mandat poselski otrzymała muzułmanka. Aida Hadzialic, nowa minister szkolnictwa policealnego i edukacji dorosłych, chce dyskusji dotyczącej funkcjonowania szkół religijnych. Kobieta postuluje wprowadzenie edukacji ateistycznej oraz obowiązkowej koedukacji.
foto: freeimages.com
foto: freeimages.com

Aida Hadzialic chce zmian w szkolnictwie wyższym na terenie Szwecji. – Prawo dotyczące szkolnictwa w Szwecji stanowi, że nauczanie w szkole ma być świeckie. Mimo to docierają do nas sygnały, że w niektórych szkołach chłopcy i dziewczęta uczą się w oddzielnych klasach. Nie możemy się na to godzić – powiedziała Hadzialic. Jej zdaniem, w szwedzkim parlamencie należy rozpocząć ponadpartyjną dyskusję na temat zakazu funkcjonowania szkół religijnych. Minister szkolnictwa policealnego i edukacji dorosłych chce, żeby „szkolne klasy w Szwecji były wolne od wpływów religii.” – Szkoły w Szwecji muszą być dla wszystkich, muszą skończyć z segregacją płciową – podkreśliła Hadzialic.

W szwedzkim systemie edukacji działają szkoły, które są finansowane z budżetu państwa. Wieloma placówkami rządzą podmioty prywatne, a ich prowadzeniem zajmują się organizacje o charakterze religijnym. Takie szkoły muszą realizować ateistyczny program nauczania.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.