Giną polskie paszporty

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W ciągu ostatniego roku drastycznie wzrosła w Polsce liczba skradzionych paszportów. Z tych właśnie dokumentów często korzystają potem nielegalni imigranci

Jak wynika z danych Ministerstwa Cyfryzacji, od 2010 roku Polacy zgłaszali rocznie około setki przypadków zagubienia bądź kradzieży paszportów. Tymczasem w tym roku, zaledwie przez dwa miesiące skradzionych zostało już 40 paszportów – a szczyt sezonu turystycznego dopiero przed nami. Wiadomo, że kradzionymi paszportami handlują grupy przestępcze związane z przemytem imigrantów. Dużą część czarnego rynku dokumentów kontroluje również ISIS.

Rocznie polskie służby graniczne zatrzymują kilkadziesiąt osób, które posługują się cudzymi paszportami. Poza Polakami są to w większości obywatele Nigerii i Wietnamu, choć często pojawiają się również Syryjczycy i Ukraińcy. Paszporty są również fałszowane – MSW chce zapobiec temu procederowi, wprowadzając nowe wzory dokumentów, trudniejsze do podrobienia przez fałszerzy. Jeśli chodzi o kradzieże, musimy jednak przede wszystkim polegać na swojej ostrożności i przezorności.

MGOT/dziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks