Głodujące kobiety rzucały kamieniami w ISIS

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W irackiej Faludży głodujące kobiety wyszły na ulice w manifestacji przeciwko bandytom ISIS i wywołanemu przez nich niedoborowi żywności.

O wydarzeniu poinformowało pragnące zachować anonimowość źródło. W opanowanej przez dżihadystów Faludży kilkadziesiąt kobiet wyszło na ulice w centrum miasta skandując hasła o „zaprzestaniu ludobójstwa ludności poprzez morzenia głodem”.

Demonstrantki nie usłuchały wezwań do rozejścia się, nie poddały się nawet gdy próbowano rozgonić je armatkami wodnymi. W odpowiedzi na to chwytały kamienie i ciskały nimi w próbujących je rozgonić bandytów. Wskutek tej walki dwóch z nich trafiło do szpitala w stanie krytycznym po trafieniu w głowę, wielu innych otrzymało drobne urazy i rany. Bandyci ISIS zatrzymywali demonstrantki i wywieźli w nieznanym kierunku. Niektóre kobiety uciekły.

Wcześniej irackie siły zbrojne i milicja ludowa otworzyły korytarz, którym ludność może uciekać z miasta. Jeśli wierzyć demonstrantkom, już siedem rodzin zadręczonych głodem popełniło samobójstwo.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.