Głosujący za in vitro bez Komunii Św.

Rada Prawna Episkopatu Polski wypowiedziała się w sprawie podpisanej przez prezydenta ustawy o in vitro. „Posłowie i senatorowie, którzy głosowali za ustawą o in vitro, prezydent, który ją podpisał, stracili pełną łączność z Kościołem katolickim i nie mogą przystępować do Komunii Św.”.

Przewodniczący Rady Prawnej KEP abp Andrzej Dzięga w oświadczeniu wskazał: „Pan Prezydent RP i parlamentarzyści, którzy poparli ustawę dotyczącą in vitro, równocześnie publicznie wyrazili swoje poglądy, które stały się źródłem poważnego zgorszenia wielu wiernych”. Hierarcha wyjaśnił, że przyjęta przez parlament i podpisana przez prezydenta ustawa „godzi wprost w życie innych dzieci poczętych podczas tej procedury oraz w nienaruszalność życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”. – Z tego powodu ustawa ta nie może być przez katolika w żaden sposób zaakceptowana – podkreślił abp Dzięga.

Stwierdził, że głosowanie ma rangę deklaracji publicznej i tak też jest rozumiane przez obywateli. Gdyby ktoś z parlamentarzystów „nie miał w momencie głosowania pełnej wiedzy lub miałby wiedzę fałszywą, lub miał ograniczoną aktualną świadomość, musiałby to publicznie oświadczyć”. To samo dotyczy prezydenta.
W oświadczeniu czytamy, że takie osoby powinny powstrzymać się od przystępowania do Komunii Św., dokąd nie zmienią publicznie swego stanowiska, gdyż „grzech popełniony publicznie, jakim jest udział w stanowieniu prawa naruszającego godność życia ludzkiego, stanowi szczególną formę zgorszenia”. Jednak przez podpis pod ustawą o in vitro „nie zaciąga się automatycznie ekskomuniki”, gdyż taką karę ma prawo nałożyć ordynariusz po dokładnym zbadaniu danej sprawy – przypomniał hierarcha.
Mug/tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Głosujący za in vitro bez Komunii Św.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.