Godek łączy się z Jurkiem. Wcześniej podkreślała, że reprezentuje nie chrześcijaństwo a socjalizm i że jest pisowską przybudówką (WIDEO)

Kaja Godek ogłosiła utworzenie Komitet Wyborczego „Prawica” wraz z Markiem Jurkiem. Jeszcze w kwietniu oceniała, że reprezentują nie chrześcijaństwo a socjalizm. Określała też to środowisko mianem „pisowskiej przybudówki”.

O godz. 13 pod siedzibą PKW odbyła się konferencja, na której Godek i Jurek ogłosili wspólny start. Rzecznik prasowy partii Prawica Rzeczypospolitej Lidia Sankowska-Grabczuk przekonywała, że jest to „katolicki komitet z prawdziwego zdarzenia”.

– Jak państwo wiecie, dużo czasu spędziłem tam w Sejmie i jak wiecie po to, żeby jakikolwiek projekt ustawy został zrealizowany potrzebna jest odpowiednia większość. Ale potrzebni są również ci, którzy ten wniosek postawią. KW Prawica to jest gwarancja, że w parlamencie sprawy, których bronimy będą stawać. Że przeprowadzimy je skutecznie – powiedział Marek Jurek.

– Fundacja Życie i Rodzina i osoby z nią związane będzie uczestniczyła w tym projekcie. Postaramy się, by osoby związane ze środowiskiem proliferskim szeroko pojętym znalazły się na listach KW Prawica – zapowiedziała Kaja Godek.

Twierdziła też, że „nie uzyskali gwarancji działania i możliwości wpływania” na Konfederację i potem „uzyskali zaproszenie do projektu, w którym takie gwarancje uzyskali”.

Warto przypomnieć, że jeszcze w kwietniu Kaja Godek ostro atakowała środowisko Marka Jurka. – Weszliśmy do @KONFEDERACJA_, a nie @Prawica_Rz, bo pewne rzeczy widzieliśmy już wiele tygodni temu. Prolife w rejonach około PiS (a tym jest dziś K’15) nic nie osiągnie. Ludzie pytają, dlaczego prolajferzy nie poszli do wyborów z Prawicą i M.Jurkiem. Otóż od początku było widać, że nie będzie to silny projekt i będzie: a. katastrofa organizacyjna lub b. spacyfikowanie przez PiS lub okołoPiS. I jest – pisała na Twitterze Godek.

– Rozmawiam z człowiekiem związanym z Ruchem Prawdziwa Europa i zeszło na to, że Polska jest biedna. No i jaka rada na to? Ano taka, że mój rozmówca zaprasza mnie do prac nad ustawą podnoszącą płacę minimalną. No, ręce opadają. Socjalizm to nie chrześcijaństwo – twierdziła wówczas.

– W ogóle mam wrażenie, że jest jakiś gigantyczny problem z 7. i 10. Przykazaniem. O ile co do realizacji 5. Przykazania najczęściej dyskutujemy JAK, to nie ma przekonania, czy „nie kradnij” i „nie pożądaj rzeczy bliźniego” w ogóle powinny obowiązywać – przekonywała.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.