Godek przypomina słowa Morawieckiego sprzed dwóch lat i obala brednie o 500+

Kaja Godek udostępniła na Twitterze tekst z pisowskiej tuby medialnej, wpolityce.pl. Dwa lata temu – wówczas jako wicepremier – Mateusz Morawiecki wprost mówił, że „500 plus jest na kredyt” i „zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł”.

Kaja Godek i Mateusz Morawiecki/fot. Dominik Cwikła ⓒ/YouTube/Kancelaria Premiera

– Wychowywanie człowieka postsocjalistycznego trochę polegało na znanym haśle „róbta, co chceta” – zadłużajcie się i kupujcie. Zastaliśmy bardzo trudną sytuację gospodarczą. Musicie państwo tłumaczyć to naszym zwolennikom – mówił w Bydgoszczy na spotkaniu z sympatykami PiS w 2016 roku wicepremier Morawiecki.

– W dłuższej perspektywie to nam nie zbuduje PKB. Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów – wyznał.

Kaja Godek oceniła efekty socjalistycznego programu który – cóż za zaskoczenie – nie przyniósł prorokowanych efektów.

– Dzietność w górę bynajmniej nie poszybowała. Za to dzieci gdy dorosną, będą musiały spłacać długi po politykach – napisała na Twitterze Kaja Godek.

– Tak naprawdę rząd zadłużył kraj wyłącznie po to, by osiągnąć krótkoterminowy cel partii – kupić głosy na wybory – stwierdziła.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.