Góralka zarzuca Komorowskiemu obłudę

Szefowa stowarzyszenia wywłaszczonych górali zarzuca obecnemu prezydentowi RP obłudę i brak poszanowania dla majątku narodowego.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w siedzibie Związku Podhalan w Zakopanem wystąpiła Zofia Bigos, przewodnicząca Stowarzyszenia Właścicieli i Współwłaścicieli Wywłaszczonych Hal i Polan w Tatrach. – Jest garstka góralskich pachołków, co się trzymią prezydenta, musicie rozróżnić, czym się różni pachołek od górala – mówiła Zofia Bigos.

– Mam parę spraw do prezydenta. Tu prezydent przyrzekał niedawno, ręce podnosił do góry, że lasy państwowe są nie do sprzedaży, a pod Babią Górą las sprzedali. Pan panie prezydencie kłamie. Chciałabym się dowiedzieć, gdzie był prezydent, jak sprzedawali PKL. Czy zna nazwę tej kliki? Wychodzi na to, że kolejkę kupił Luksemburg, a za jego pośrednictwem Putin. Teraz się Putin będzie na Kasprowy woził. Ale Tatry nie zostały bez ochrony, bo nasze Stowarzyszenie działa, w tym kierunku, żeby Tatr bronić – zaznacza popularna góralka.

Znana i ceniona nie tylko wśród Podhalan Zofia Bigos przypomniała, że w Warszawie stoi prezent sowiecki, komunistyczny Pałac Kultury, który znalazł się wśród dóbr narodowych. – Postawiony w latach 50., ja panu winszuję, niech się pan dobrze czuje z Pałacem Kultury, a kolejka na Kasprowy, co dziadkowie nasi ją budowali, nie należy do dóbr narodowych? Pan jest patriotą? – pytała oburzona.

Przypomnijmy, że niedawno Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zezwoliło na sprzedaż Polskich Kolei Linowych spółce Polskie Koleje Górskie S.A. – przy wtórze oburzonych górali i protestów lokalnych władz samorządowych.

Mug/tygodnikpodhalanski.pl, polskatimes.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.