„Gość Niedzielny” dziecinnie naiwny czy świadomie manipuluje? Bijatykę Turków z Arabami w Berlinie nazwał „walką youtuberów”

W czwartkowy wieczór w Berlinie miało miejsce wielkie starcie Arabów z Turkami. „Gość Niedzielny” nazwał to „wielką bijatyką youtuberów” mimo tego, że wyraźnie było to starcie stronnictw imigranckich.

– Wczesnym wieczorem na Alexanderplatz w centrum niemieckiej stolicy zebrało się około 400 osób – zwolenników skonfliktowanych ze sobą youtuberów: pochodzącego ze Stuttgartu „Bekira” i berlińczyka – „Bahara Al Almooda”. Pierwszego z nich, 20-latka mającego tureckie korzenie, „śledzi” na youtubie ponad 260 tys. osób, drugiego – skoligaconego z jednym z arabskich klanów przestępczych w Berlinie 17-latka – 14 tys. – pisze portal „Gościa Niedzielnego”.

Radosław Piwowarczyk z „Najwyższego Czasu” zauważył tytuł w podobnym tonie w serwisie gazeta.pl.

– Pobili się Turcy z Arabami? Nie, to tylko fani dwóch youtuberów! Jak wynika jednym z nich jest „Bahar Al Almood”…przedstawiany jako berlińczyk – zauważa dziennikarz.

Z nagrań wykonanych przez fanów na smartfonach widać, że Bahar Al Almood uderza Bekira kilkukrotnie w twarz. W efekcie wywołało to awanturę, w której wzięło udział około 50 osób „o południowym typie urody”. Do akcji wkroczyło 100 policjantów, z czego dwóch zostało rannych.

Awantura przeniosła się potem na pobliską stację metra. Strony obrzucały się kamieniami.

Oczywiście, być może wyolbrzymiamy problem. Przedstawiamy więc wizerunki wspomnianych „niemieckich youtuberów”. Na pierwszym zdjęciu Bakir, za drugim Bahar Al Almood. Rodowici Niemcy. Z pewnością chodziło o hejt w Internecie, nie miało to nic wspólnego ze starciami w ramach multikulturalnego społeczeństwa czy spięć między różnymi doktrynami islamu.

Bekir/fot. YouTube
Bahar Al Amood/fot. YouTube

gosc.pl, gazeta.pl, twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.