Grafolodzy zbadają dokumenty „Bolka”

foto: YouTube (Ministerstwo Prawdy), "Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 533: Zdradzony Lech Wałęsa"
foto: YouTube (Ministerstwo Prawdy), „Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 533: Zdradzony Lech Wałęsa”

Krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna przeprowadzi badania grafologiczne dokumentów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka, które dotyczą działalności TW „Bolka”. Wśród materiałów jest odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB, podpisane „Lech Wałęsa >>Bolek<<„.

Dariusz Gabrel, wykonujący obowiązki dyrektora Głównej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zaznaczył, że IPN chce, aby eksperci przeprowadzili „wszystkie możliwe ekspertyzy grafologiczne, a także zbadali dokumenty m.in. pod kątem wieku papieru i czasu sporządzenia notatek”. W jego ocenie, tylko to pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości.  – Prace ekspertów potrwałyby ok. 3 miesięcy. Obecnie finalizujemy kwestię, w jakim trybie biegli mieliby otrzymać dokumenty do analizy – mówi Dariusz Gabrel, wykonujący obowiązki dyrektora Głównej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Dokumenty zostały zabezpieczone w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku. Do materiałów dostęp otrzymali dziennikarze i historycy, którzy mogli zapoznać się z donosami „Bolka”oraz notatkami funkcjonariuszy SB z odbytych z nim spotkań. W pakietach znajdowały się także pokwitowania odbioru pieniędzy od SB. Większość dokumentów została sporządzona odręcznie.

Mas/PCh24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.