Greta Thunberg to już przeszłość. Klimatyści pozwali 33 państwa – w tym Polskę – za upały i pożary Amazonii. Najmłodsze ma 8 lat

– Sześcioro młodych ludzi z Portugalii wystąpiło do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) w Strasburgu z pozwem przeciwko 33 państwom, które, ich zdaniem, odpowiadają za wywołanie światowego kryzysu klimatycznego. To pierwsza taka skarga w historii. W lipcu 2020 r. odnotowano w Portugalii średnią temperaturę 33,34 st. C – była najwyższa od 90 lat – podaje polsatnews.pl.

Jedna z pozywających, Catarina Mota przekonuje, że państwa te „poprzez swoją politykę nieprzychylną klimatowi” podniosły temperaturę powietrza i pogorszyły warunki życia w Portugalii. Mało tego – twierdzą, że to wina Polski i innych krajów, że w Portugalii wybuchają pożary lasów.

Mało tego – powołując się na Climate Action Tracker przekonują, że to wina europejskich państw, że w Amazonii wybuchły pożary.

Ekowariaci przypomnieli, że w 2017 roku w Portugalii zginęło ponad 120 osób od pożarów lasów. Eksperci sprzymierzeni z klimatystami orzekli, że pożary te wybuchły z powodu globalnego ocieplenia.

– Boję się już na samą myśl, że fale upałów, które w ostatnim czasie odczuliśmy, to zaledwie początek. Nie mamy już wiele czasu, aby zmusić rządy tych państw do należytej ochrony osób takich jak my – wygraża się Mota.

Za pozew odpowiada Global Legal Action Network. Roszczenia dotyczą Portugalii, Polski i 26 innych państw UE. Oprócz tego mowa jest także o Rosji, Szwajcarii (sic!), Ukrainie, Norwegii, Turcji i Zjednoczonym Królestwie.

– Pod pozwem podpisały się: 21-letnia Cláudia Agostinho, 20-letnia Catarina Mota, 17-letni Martim Agostinho, 15-letnia Sofia Oliveira, 12-letni André Oliveira i 8-letnia Mariana Agostinho – czytamy.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Greta Thunberg to już przeszłość. Klimatyści pozwali 33 państwa – w tym Polskę – za upały i pożary Amazonii. Najmłodsze ma 8 lat

  • Avatar
    15 września 2020 at 08:29
    Permalink

    To jest tak głupie, że nawet nie wiadomo, jak z tym dyskutować. Zwycięstwo diabła nad zdrowym rozsądkiem?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.