GUS: rośnie liczba urodzeń

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Najnowsze statystyki opublikowane przez GUS napawają optymizmem. Według tych zestawień w pierwszej połowie 2016 roku wzrosła liczba urodzeń oraz zawieranych małżeństw. Co więcej, spadła także liczba orzeczonych rozwodów. 

Z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w trakcie pierwszej połowy tego roku na świat przyszło 191 tys. polskich dzieci, co oznacza wzrost aż o 10 tys. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Cieszą także statystyki dotyczące liczby zawartych małżeństw. Tutaj wzrost wyniósł 5,2 tys., co oznacza, że przez pierwsze pół roku w Polsce zawarto 74 tys. związków małżeńskich.

Równocześnie nastąpił spadek liczby orzeczonych rozwodów, których w pierwszej połowie było 32,5 tys. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 35,9 tys.

Eksperci łączą pozytywne zmiany z wprowadzeniem programu „Rodzina 500 plus” oraz z poprawą sytuacji na rynku pracy. W czerwcu odnotowano bowiem najniższy od 8 lat poziom bezrobocia na poziomie 8,8%.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz