Gronkiewicz-Waltz: Pomnik Kaczyńskiego jest nielegalny!

foto: twitter.com/Tulilam
foto: twitter.com/Tulilam

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, iż poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu tablica pamiątkowa, którą 10 kwietnia odsłonięto przed Ratuszem jest nielegalna. Stołeczny wojewoda uprzedza: będzie remont, pomnik i tak się przeniesie.

Głaz i tablica z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego nie podoba się pani prezydent miasta. Zdaniem Gronkiewicz-Waltz monument ustawiono po kryjomu i bez ostatecznych konsultacji z urzędnikami. – Wydawało się, że będzie to tablica.  Głaz jest nielegalny. Musimy wszcząć postępowanie wyjaśniające. Poza tym zrobiono wielką krzywdę Lechowi Kaczyńskiemu, bo on tam jest po prostu nieładny – powiedziała prezydent stolicy w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet. Gronkiewicz-Waltz twierdzi, iż w trakcie konsultacji sugerowano zastąpienie słowa „poległ” wyrazem „zginął”, ponieważ zgodnie z zaleceniami Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa określenie „poległy” używane jest odnośnie żołnierzy ginących na polu bitwy. – Potem już się do nas w zasadzie nie odezwano i ta tablica rozumiem, która miała być na budynku, została położona na tym kamieniu. Ona oczywiście w takiej postaci nie jest legalna i będzie taka normalna, jak w stosunku do każdego innego podmiotu kontrola. Będą z niej określone, wyciągnięte wnioski – ostrzega prezydent Waltz.

Z kolei biuro prasowe wojewody mazowieckiego odpowiada: nie można uznać postawienia monumentu za samowolę budowlaną, tak głoszą przepisy. Dodaje również, że pomnik tak czy inaczej będzie przeniesiony, ponieważ na drugą połowę roku planowane są place remontowe w rejonie Ratusza. Nową lokalizację dla monumentu zaproponuje konserwator zabytków.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.