Hiszpańska agencja przyznaje, że zgony osób z koronawirusem dotyczą głównie osób starszych w domach seniora

– Spośród ponad 28,3 tys. zmarłych na Covid-19 w Hiszpanii aż 20,6 tys. to mieszkańcy domów spokojnej starości – informuje hiszpańska agencja Europa Press. Należy też pamiętać, że osoby określane jako „zmarli na Covid-19” najpewniej nie mieli potwierdzonej przyczyny zgonu, a jedynie wykrytego koronawirusa, którego uznaje się za przyczynę śmierci.

Największe zagęszczenie zgonów osób z koronawirusem miało miejsce na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Zmarło tam 8234 osób.

Informację o tym, że zgony podawane jako „ofiary Covid-19” są w przeważającej części podopiecznymi domów seniora ujawniła jako pierwsza telewizja TVE dopiero w czerwcu. Podkreślono, że osoby starsze umierały zarówno w domach opieki jak i po przewiezieniu do szpitala.

Przypominamy, że nie ma obecnie znanej metody potwierdzania przyczyny zgonu z powodu choroby Covid-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-Cov-2. Coraz częściej widać, że wszelkie przyczyny zgonów wpisuje się jako „koronawirus.

W maju w Turcji 5-syn byłego piłkarza Cevhera Tokta zginął, co lekarze ocenili jako zgon z powodu koronawirusa. Orzeczenie musiało być z góry ustalone, ponieważ kilkanaście dni później piłkarz sam zgłosił się na policję i przyznał, że zamordował swojego syna.

Z kolei kierownik oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala w Dąbrowie Górniczej dr Zbigniew Martyka stwierdził, że dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego potwierdziły jego obserwacje sprzed dwóch miesięcy. Najpewniej większość zakażeń, które dotychczas w szpitalach wpisywano do rubryki grypy, w tym roku przepisano do rubryki pod hasłem koronawirusa. Byłoby to działanie zupełnie uznaniowe.

rmf24.pl, kontrrewolucja.net, sport.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.