Hollande: Nasz kraj jest w stanie wojny!

foto: Claude Truong-Ngoc, licencja CC BY-SA 3.0
foto: Claude Truong-Ngoc, licencja CC BY-SA 3.0

Prezydent Francji ogłosił, że jego kraj jest w stanie wojny z ISIS. Wystąpienie Hollande’a odbyło się przed połączonymi izbami parlamentu. Prezydent podkreślił, że zniszczenie ISIS jest zadaniem społeczności międzynarodowej.

Hollande zapowiedział, że w najbliższą środę złoży projekt specjalnej ustawy. Miałaby ona dotyczyć przedłużenia stanu wyjątkowego do trzech miesięcy. Polityk poinformował również, że złożył prośbę o spotkanie z prezydentami USA i Rosji. Miałoby ono na celu przedyskutowanie wspólnego planu działania wobec Państwa Islamskiego. – Postanowiłem spotkać się w najbliższych dniach z Barackiem Obamą w Waszyngtonie, a potem w Moskwie z prezydentem Putinem, abyśmy mogli zjednoczyć siły dla osiągnięcia rezultatu, aby nie było za późno – powiedział.

Prezydent Francji wyraził też potrzebę znowelizowania konstytucji. Miałoby to na celu uniemożliwienie niektórym osobom z podwójnym obywatelstwem wjazd na teren Francji, jeśli będą stanowiły potencjalne zagrożenie terrorystyczne. Osoby skazane za terroryzm miałyby być z kolei obywatelstwa francuskiego pozbawiane. Hollande asygnalizował również, że należy szybko wydalić z kraju cudzoziemców, którzy zagrażają ładowi i porządkowi Francji. Jednocześnie stwierdził, iż „w piątek to Francuzi zabijali Franzuców” – choć wśród zidentyfikowanych zamachowców znalazł się tylko jeden obywatel francuski, w dodatku pochodzenia arabskiego.

Szy/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.