„Homoślub” z trupem. Takie atrakcje tylko we Francji

Wikimedia Commons

Francuski policjant wziął „ślub” ze swoim zastrzelonym partnerem z pracy. W tej „uroczystości” udział wzięli m.in. były prezydent Francji (który wydał zgodę na „ślub”) oraz burmistrz miasta.

Etienne Cardilles wziął „ślub” z zastrzelonym w kwietniu policjantem. We Francji takie mariaże są dopuszczalne, o ile występują ku temu „istotne przesłanki”. Zalicza się do nich atak terrorystyczny. Trzeba też wykazać, że zmarły „jednoznacznie” miał zamiar wstąpić w związek małżeński. Wówczas prezydent Francji ma prawo wydać specjalny dekret zezwalający na małżeństwo. W tym przypadku wydane zostało przez byłego już urzędnika, Francoisa Hollande’a.

Xavier Jugele został zastrzelony przez islamskiego terrorystę 20 kwietnia w czasie służby na Polach Elizejskich. Dwóch innych policjantów zostało rannych. Za zamach odpowiedzialność wzięło ISIS. Zmarły był znany ze swojego zaangażowania na rzecz środowisk LGBT.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz