Homozwiązki nie będą uznane w Polsce i na Węgrzech

Polska i Węgry zablokowały przyjęcie przepisów, które nakazują uznawać związki partnerskie i tak zwane „małżeństwa” jednopłciowe zawarte za granicą. Wyrażenie na to zgody oznaczałoby zamach na polskie sądy, które musiałyby łamać polskie prawo rodzinne oraz Konstytucję.

Zablokowanie przepisów odbyło się podczas posiedzenia Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych UE. Według ekspertów z Ordo Iuris, regulacje UE były oceniane negatywnie, zarówno przez teraz działający rząd, jak i poprzedni.

– W przypadku pierwszego rozporządzenia, które dotyczyło uznawania skutków majątkowych związków partnerskich, Ministerstwo Sprawiedliwości uznało, że przyjęcie go prowadziłoby do obowiązku stosowania w Polsce przepisów prawa obcego o związkach partnerskich i „prowadziłoby do obowiązku uznawania i wykonywania w Polsce zagranicznych orzeczeń wydanych na podstawie takiego obcego prawa”. Rozwiązanie to stoi w sprzeczności z porządkiem konstytucyjnym Polski i Węgier, co kraje te wyraziły podczas głosowania – poinformował Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris.

Druga część przepisu mówiła o małżeńskim rozdziale majątkowym. Byłaby to ustawa do zaakceptowania, gdyby nie to, że UE wymagała również zaakceptowania pierwszej części ustawy, odnoszącej się do związków homoseksualnych. – Propozycja ta nie została jednak przyjęta przez inne państwa i ostatecznie nie znalazła się w projekcie, dlatego też Polska zagłosowała przeciwko jego przyjęciu. W przypadku obu projektów w Radzie UE wymagana była jednomyślność – informuje Ordo Iuris.

Joan/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.