III RP pomiata nawet Kijów. Rodzicom chcą odebrać syna, bo stwierdził oczywisty fakt, że Bandera był bandytą

Pochód ku czci zbrodniarza Stepana Bandery na Ukrainie/fot. YouTube

Magdalena Majkowska z Ordo Iuris poinformowała, że szkoła w Toruniu postawiła „zarzut nacjonalizmu” swojemu uczniowi. Powodem było zwrócenie uwagi koledze z Ukrainy, że Stepan Bandera to bandyta.

– Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu – napisała na Twitterze Majkowska.

– Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły – dodała.

– Chłopiec w szkole z nazwał Banderę „bandytą” więc szkoła złożyła na niego donos, sprawa trafiła przed sąd i teraz rodzicom chłopca grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej. Czy my żyjemy jeszcze w Polsce? – pyta Krzysztof Bosak.

– Że proces o to jest idiotyczny to jedno-tu raczej ryzyka nie ma. Natomiast sam fakt procesu może być elementem zastraszania innych rodziców,tórzy będą teraz myśleć czy wolno im wychowywać dzieci, czy lepiej się nie wychylać. Mam nadzieję, że dyrekcja szkoły poniesie konsekwencje – ocenił Jacek Władysław Bartyzel.

Stepan Bandera był liderem zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu. Obecnie jest traktowany przez część mieszkańców państwa ukraińskiego jak bohater narodowy. Poprzednia władza w Kijowie wprost nawiązywała do ukraińskiego nazisty.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.