Imigranci niemile widziani we Francji

Na linii Paryż – Rzym rośnie napięcie. Francja odmówiła przyjęcia imigrantów z Włoch, którzy przedostają się tam przez Morze Śródziemne.

Francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve poinformował, że „granica z Włochami została całkowicie zablokowana”. Stanowisko Paryża opowiadające się za odmówieniem prawa pobytu emigrantom w przygranicznym Vintimille było zaskoczeniem dla Włochów. – Europejczycy mają obowiązek skonfrontować się wspólnie z problemem migracji. Oświadczenia niektórych ministrów krajów unijnych temu się przeciwstawiają – powiedział Matteo Renzi, premier Włoch dodając, że imigranci wcale nie chcą pozostać w tym kraju. – Oni nie chcą zostać w Italii, tylko przemieszczać się po Europie. Włochy same stawią czoła inwazji emigrantów, wprowadzając plan B, który jak dotychczas jest tajemnicą – dodał premier.

Włoski minister spraw wewnętrznych, Angelino Alfano, stwierdził, że postawa Francji jest „uderzeniem w policzek Europy w sytuacji kiedy dziesiątki emigrantów biwakuje w Vintimille”. Austria przyjęła podobną politykę antyimigracyjną do francuskiej. Co prawda nie zamknęła swoich granic, ale „tworzy wyjątkowe punkty kontrolne w pewnych miejscach”. W tym roku do brzegów Włoch dotarło już 100 tys. obcokrajowców z Afryki. Ich liczba stale rośnie.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.