Imigranci w Polsce. Ukrainiec molestował uczennice w Białej Podlaskiej w szkolnej bursie

47-letni Ukrainiec Ihor B. upił, a potem molestował seksualnie cztery uczennice w bursie szkolnej w Białej Podlaskiej. Zdarzenie z 11 listopada opisuje „Dziennik Wschodni”.

Do zdarzenia doszło 11 listopada ubiegłego roku w Bursie Szkolnej nr 1 w Białej Podlaskiej. Ihor B. upił się, po czym używając przemocy doprowadził małoletnie uczennice do „poddania się innej czynności seksualnej”. Ukrainiec namawiał też dziewczyny do picia alkoholu.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Proces jest prowadzony w trybie niejawnym ze względu na młody wiek ofiar.

Zdarzenie potwierdziła dyrektor bursy Agnieszka Wawryniuk. – Jedna z dziewczyn, o których mowa, jest narodowości ukraińskiej. Mówiła nam, że utrzymywała kontakt z tym panem, bo są krajanami, którzy chcieli ze sobą porozmawiać. Co dokładnie zaszło, wyjaśni sąd. My dokładnie nie wiemy, bo dziewczyny ciągle mówią coś innego – powiedziała Wawryniuk.

– Sprawą bezpieczeństwa wychowanków bursy zainteresowało się też Kuratorium Oświaty w Lublinie. Podczas kontroli wizytatorzy stwierdzili, że w budynku bursy prowadzone są usługi hotelowe. Pozwalał na to statut placówki, choć to niezgodne z prawem. Przepisy (rozporządzenie MEN) mówią jednoznacznie: w bursach mogą mieszkać uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz słuchacze kolegiów do 24 roku życia – podaje „Dziennik Wschodni”.

dziennikwschodni.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.