Imigranci w specjalnych ośrodkach?

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, zasugerował, że w celu powstrzymania napływu kolejnych fal imigrantów i ochrony demokracji liberalnej przed populistami, Unia Europejska postara się utworzyć na Bałkanach centra imigracyjne. Tam mieliby być weryfikowani przybywający imigranci z Afryki, Azji czy Bliskiego Wchodu, którzy ubiegają się o azyl na naszym kontynencie.

Pracownicy tychże ośrodków mieliby zostać oddelegowani z krajów UE. Ich celem miałoby być wyszukiwanie oraz zatrzymywanie osób, które, pomimo dotarcia do Grecji, nie zarejestrowały się. Takie osoby miałyby zostać przeniesione do specjalnych zamkniętych ośrodków.

UE ma ewidentny problem z napływem imigrantów. Tylko 120 osób ze 160 tysięcy ubiegających się o schronienie we Włoszech i Grecji zostało przeniesionych do innych państw. Dlatego też brukselscy urzędnicy proponują kolejne rozwiązania. Zamierzają edukować przybyszy oraz surowiej karać tych, którzy łamią przepisy o nadaniu statusu uchodźcy. Unijni przedstawiciele próbują – na wzór izraelski – dojść do porozumienia z krajami afrykańskimi. Proponują liczne dotacje, w zamian za przyjęcie obcych usuniętych z Europy.

Jean Asselborn, minister spraw zagranicznych Luksemburga, zasugerował sprawdzenie tego, czy osoba ubiegająca się o status uchodźcy zarejestrowała się w pierwszym kraju UE, do którego dotarła. Jeśli nie, taka osoba miałaby zostać aresztowana w trybie natychmiastowym.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.