Imigrant planował zamach w Chemnitz

22-letni imigrant z Syrii powiązany z Państwem Islamskim przygotowywał zamach z użyciem materiałów wybuchowych. Policja unieszkodliwiła ładunek, lecz terrorysta zbiegł. Do zdarzenia doszło w miejscowości Chemnitz niedaleko Drezna.

foto: twitter.com/RvrsApacheMastr
foto: twitter.com/RvrsApacheMastr

Niemieckie miasto Chemnitz zostało wczoraj sparaliżowane – odgrodzono całą dzielnicę od reszty miasta, zamknięto dworzec, zatrzymano komunikację miejską. Wszystko z powodu 22-letniego Syryjczyka, który planował atak terrorystyczny. Mężczyzna zgromadził w swoim mieszkaniu materiały wybuchowe i najprawdopodobniej chciał wysadzić w powietrze lotnisko. Policja od dawna obserwowała Jabera al-Bakra, który – jak się okazało – ma powiązania z Państwem Islamskim. Podczas akcji udało się zabezpieczyć w jego mieszkaniu niebezpieczne materiały do produkcji bomby, lecz sam podejrzany wymknął się policjantom. Aresztowano za to jego wspólników.

Jaber al-Bakr pochodzi z Syrii, w Niemczech otrzymał status uchodźcy. Wynajmował na swoje nazwisko mieszkanie w Chemnitz. Jego celem było najpewniej lotnisko w Schoenefeld pod Berlinem. Port zamknięto profilaktycznie, policja informuje jednak, iż obecnie nie ma zagrożenia zamachem. Al-Bakr jest obecnie poszukiwany na terenie całych Niemiec.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.