Imigrant zabił mężczyznę i ranił osiem osób. Posiadał azyl

Napastnik z Villeurbanne/fot. Twitter Lisa HK

W niedzielę na przystanku autobusowym w Villeurbanne 33-letni Afgańczyk zaatakował nożem przechodniów. W wyniku ataku zginął 19-letni mężczyzna, zaś osiem innych zostało rannych. Sprawca w zeszłym roku otrzymał azyl we Francji.

Przyznanie azylu potwierdził wczoraj Francuski Urząd Imigracji i Integracji (Ofii).

– Azyl został przyznany dla ochrony, ze względu na grożące niebezpieczeństwa w jego państwie. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy po ataku, był znany z podawania kilku tożsamości – powiedział Nicolas Jacquet, prokurator w Lyonie.

Sprawca przybył do Francji w 2016 r. W maju 2018 roku uzyskał „ochronę uzupełniającą” „OFPRA” (francuskiego Urzędu Ochrony Uchodźców i Imigrantów). Karta pobytu tymczasowego miała go chronić przed niebezpieczeństwem. Służby jednak nie poinformowały jakiego rodzaju było to niebezpieczeństwo.

Według Urzędu Ochrony Uchodźców, „ochrona uzupełniająca” jest przyznawana „każdej osobie, której sytuacja nie spełnia definicji statusu uchodźcy, ale dla której istnieją poważne i udowodnione podstawy, by sądzić, że naraziłaby się na ryzyko w swoim kraju, doznała „poważnych obrażeń, takich jak kara śmierci, tortury lub poważne zagrożenie życia z powodu zaistniałego konfliktu zbrojnego”.

Mężczyzna posiadał, jak każda osoba objęta tym statusem, zezwolenie na pobyt tymczasowy na jeden rok z możliwością przedłużenia. Karta miała wygasnąć w 2020 r., co wskazuje, że została już przedłużona co najmniej raz, odkąd została uzyskana w 2018 r.

– Od ubiegłego roku nadal przebywał w ośrodku dla osób ubiegających się o azyl, chociaż jego status już na to nie pozwalał – powiedział Didier Leschi, dyrektor Urzędu Ochrony Uchodźców.

Ze względu na brak elementów pozwalających bezpośrednio powiązać ten atak z zamachem terrorystycznym, krajowa prokuratura antyterrorystyczna nie podjęła śledztwa.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.