IPN: w pakietach z „szafy Kiszczaka” zdjęcia z Magdalenki

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Rafał Leśkiewicz z IPN udzielił informacji dot. zawartości pakietów znalezionych w domu Kiszczaka. Dokumenty obecnie znajdują się w Prokuraturze. 

– Są jeszcze cztery zabezpieczone pakiety, będą sukcesywnie przekazywane do archiwum IPN – stwierdził na antenie TVN24 Leśkiewicz.

Rafał Leśkiewicz powiedział także, co znajduje się w dokumentach zabezpieczonych przez IPN. – Nie ma tam właściwie dokumentów wytworzonych przez organy bezpieczeństwa państwa działające do lipca ’90 roku. Są to jego osobiste zapiski, notatki. Jest maszynopis wywiadu rzeki z Czesławem Kiszczakiem – stwierdził dyrektor centrali IPN.

– Z materiałów wytworzonych przez organy bezpieczeństwa państwa to zeszyt pracy szefa Wojskowej Służby Wewnętrznej gen. Czesława Kiszczaka i dwie teczki opisujące wydarzenia z czerwca ’90 roku podczas strajku rolniczego pod Mławą czy też zajęcie budynku jednego z ministerstw w Warszawie – doprecyzował Leśkiewicz.

W zeszycie pracy Kiszczaka mają znajdować się odręczne notatki i przemyślenia generała. Wiele domysłów budzi także zawartość kolejnych pakietów stopniowo ujawnianych przez IPN. – W jednym z pakietów są zdjęcia z Magdalenki – ujawnił Leśkiewicz.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.