Iracki biskup apeluje ws. islamu

Biskup kurialny chaldejskiego Patriarchatu Babilonii w Iraku, Shlemon Warduni, bierze udział w Kongresie Obrony Chrześcijan, który obecnie odbywa się w Krakowie. Biskup apeluje do katolików z Polski o „życie wiarą”, ponieważ to pomoże prześladowanym chrześcijanom na świecie.

Iracki kapłan został zaproszony na dwudniową konferencję do Krakowa. Opowiadał o aktualnej sytuacji chrześcijan w Państwie Islamskim. – Możemy mówić o czymś w rodzaju ludobójstwa – powiedział bp Warduni. Dodał też, że wliczają się w to pomordowani księża, biskupi i diakoni.

– Po pierwsze żyjcie wiarą – mówił bp Warduni, gdy został zapytany o to, jak polscy katolicy mogą pomóc chrześcijanom na świecie. Uzasadnia to tym, że muzułmanie są przekonani o słabości i zanikaniu chrześcijaństwa w Europie. Wytworzoną próżnię będą chcieli wypełnić islamem. – ISIS i inni radykałowie chcą wypełnić powstałą w ten sposób pustkę ideologiczną swoimi poglądami – mówił chaldejski duchowny. Prosił ponadto o modlitwę, ale również o niedozbrajanie ISIS i włączenie się polskich wiernych do działań na rzecz pokoju.

Biskup opowiedział też o zmianach w prawie irackim. Wedle nowego praw,a nowo narodzone dzieci będą automatycznie rejestrowane jako wyznawcy islamu po tym, jak ich rodzice zostaną muzułmanami. – Mamy wolność kultu, ale nie mamy wolności religijnej. Możliwa jest konwersja z chrześcijaństwa na islam, ale w drugą stronę jest to niemożliwe. To jest szariat. Wszędzie – stwierdził bp Warduni.

Hierarcha przypomniał także bogatą historię wschodniego chrześcijaństwa, które rozwijało się na terenie dzisiejszego Iraku. Podkreślił, że chrześcijaństwo wniosło wielki wkład w rozwój tamtejszej kultury, a Kościół niegdyś liczył tam sobie 80 mln wiernych (sic!). Dziś z tej rzeszy został niecały milion, który żyje w stanie permanentnej wojny i jest bardzo obciążony jej skutkami.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.