Irlandia: „Islamofobia” przed sądem

W Irlandii północnej przed sądem może stanąć pastor, który określił islam jako religię „pogańską” i „szatańską”. Zarzut mu postawiony to „przestępstwo nienawiści

James McConnell pełniący posługę pastora pisał w sieci, że islam jest religią pogańską i szatańską. Cała sprawa została szybko nagłośniona, a wypowiedzi mężczyzny uznane za skandaliczne i określone jako „islamofobia”. Pastora wziął w obronę Peter Robinson, pierwszy minister Irlandii Północnej.

Minister stwierdził, że nie zaufałby duchowemu przewodnictwu muzułmanów, ale wyznawcy Allaha mogliby zrobić dla niego zakupy. Wypowiedź Robinsona wywołała nagonkę na niego. Zarówno polityk, jak i pastor przeprosili za swoje słowa. Duchowny zrezygnował również z przewodnictwa w swojej wspólnocie. James McConnell może być sądzony za „mowę nienawiści”. Sam pastor jest w sędziwym wieku 78 lat i informuje, że krytyka nie miała żadnego wpływu na jego rezygnacje ze stanowiska przewodzenia wspólnocie. – Nie mam nic przeciwko muzułmanom, nigdy ich nie nienawidziłem, nigdy nikogo nie nienawidziłem. Jestem jednak przeciwko temu, w co muzułmanie wierzą. Oni mają prawo mówić, w co wierzą, a ja mam prawo mówić, w co ja wierzę – stwierdził pastor dodając, że jego zdaniem policja nie powinna ingerować w treść wygłaszanych kazań.

Jgral/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.