ISIS przyznaje się do ataku w San Bernardino

foto: YouTube
foto: YouTube

Dżihadyści oznajmili, iż dwoje sprawców strzelaniny w amerykańskim mieście było ich zwolennikami. W środowym ataku na lokalne władze zginęło 14 osób.

– To dwóch zwolenników Państwa Islamskiego zaatakowało kilka dni temu w San Bernardino w Kalifornii – zadeklarowali przedstawiciele ISIS. Napastników było dwoje: 28-letni Syed Farook, obywatel USA pochodzący z Pakistanu, oraz o rok młodsza od niego żona Tashfeen Malik, przebywająca w Stanach dzięki wizie pakistańskiej. W środę udali się do miejscowego ośrodka, gdzie odbywało się przyjęcie świąteczne przedstawicieli lokalnych władz. Następnie otworzyli ogień do obecnych tam ludzi, zabijając 14 osób i raniąc 21.

Według „Los Angeles Times” Farook kontaktował się uprzednio z islamskimi organizacjami terrorystycznymi, m.in. z Frontem Al-Nusra oraz somalijskim al-Szabab. Z kolei Malik zamieściła w sieci deklarację wierności przywódcom Państwa Islamskiego. Obecnie służby badają, czy Farook i Malik, którzy ponieśli śmierć razem z ofiarami swojego zamachu, mogli otrzymywać od ISIS konkretne instrukcje.

MGOT/tvn24, polskatimes.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.