Islam i co dalej? Recenzja książki „Niemcy jako Mekka”

Udo Ulfkotte, „Niemcy jako Mekka. Cicha islamizacja Europy”, Wydawnictwo Wektory
Czy może być tak, że już niedługo to islam stanie się religią z największą ilością wyznawców? Czy jesteśmy ostatnim pokoleniem, które dorasta w chrześcijańskiej Europie? O tym m.in. czytamy w książce Udo Ulfkottego „Niemcy jako Mekka” wydawnictwa Wektory.

Niemiecki dziennikarz, zmarły w 2017 r., postanowił zebrać w całość fakty, które pokazują nam przykrą rzeczywistość. Jeśli obecne trendy się utrzymają, Niemcy czy Wielka Brytania staną się zamieszkane w większości przez muzułmanów.

Jak wskazuje Ulfkotte, postępująca islamizacja Europy ma swoje negatywne skutki dla całej społeczności. Usuwanie świń z książek dla dzieci czy karanie chłopca za jedzenie szynki w szkole to przypadki kuriozalne, wręcz śmieszne. Ale sytuacja wygląda o wiele poważniej.

Systematycznie rośnie liczba bigamistów, mających drugie czy trzecie „żony”, na co państwo przymyka oko. Nauczycielki są atakowane przez uczniów, ponieważ zgodnie z islamem kobieta nie powinna pracować ani się uczyć. Zdarza się, ze islamscy nauczyciele izolują dziewczynki od reszty klasy, po czym zmuszane są, by nosić chusty. Rośnie liczba gwałtów, profanacji, ataków na chrześcijan oraz żydów.

Ulfkotte ukazuje przyczyny tego stanu rzeczy, które niestety leżą w dużej mierze po naszej stronie. Z jednej strony zwraca uwagę na coraz większą pobłażliwość organów państwowych czy mediów. Pokazuje przykłady, gdzie sądy traktują łagodnie nawet morderców i gwałcicieli, ponieważ są oni muzułmanami, stwarzając przestrzeń tolerancji dla agresji wobec „niewiernych” i poczucie bezkarności wśród sprawców.

Nawet hierarcha Kościoła w Niemczech idzie na ustępstwa, zakrywając krzyże w świątyniach, by nie urazić muzułmanów, których zaprasza do wspólnej modlitwy. Podobnie na cmentarzach, gdzie są chowani wyznawcy Allaha.

Jak zauważa Ulfkotte, islamizacja ma też wyraźny wpływ na gospodarkę. W sklepach coraz trudniej kupić mięso nie pochodzące z uboju rytualnego, który przez wielu Niemców uważany jest za okrucieństwo wobec zwierząt.

Jednocześnie dziennikarz wskazuje, że sama imigracja nie jest jeszcze powodem tego, co dzieje się w Niemczech. Nie każdy „obcy” od razu jest zły. Ulfkotte przywołuje chociażby Sikhów czy Chińczyków, jako przykłady mniejszości, które potrafią zintegrować się ze społecznościami zachodnimi i jednocześnie zachować swoją odrębność kulturową. Takie grupy są również często narażone na ataki ze strony agresywnych islamistów bądź cierpią z powodu ich ekspansji (Żydzi, Hindusi).

Niemiecki autor wyraźnie krytykuje postawę liberalnego Zachodu, tj. pobłażliwość względem muzułmanów, podlizywanie się bogatym inwestorom z rajów naftowych, a także odrzucenie kultury chrześcijańskiej, bowiem islam wchodzi w stworzoną przez nas próżnię.

Z książki „Niemcy jako Mekka” dowiedziałam się przede wszystkim, jak wygląda druga strona „integracji”, o czym rzadko mówi się w telewizji czy pisze w gazecie. Niespecjalnie przypadł mi do gustu ironiczny, złośliwy, agresywny ton wypowiedzi Ulfkottego, i o ile do samych faktów nie można mieć zastrzeżeń, to sposób ich pokazania na pewno mógł być bardziej merytoryczny a mniej „wojenno-ulotkowy”.

Pisanie np., że muzułmanie nie umieją korzystać z toalety, bo są tacy zacofani i korzystają z dziur w ziemi sprawia, że książka traci na wartości. Dodatkowo odniosłam wrażenie, że zbyt mało autor poświęca miejsca roli wiary oraz europejskiej kultury wyrosłej na chrześcijaństwie, a zbyt mocno skupia się na eksponowaniu negatywnych cech muzułmanów. Zabrakło mi konstruktywnych pomysłów na rozwiązanie obecnego stanu rzeczy.

Książka jest dostępna do zamówienia na stronie Wydawnictwa Wektory.

Udo Ulfkotte, „Niemcy jako Mekka. Cicha islamizacja Europy”, Wydawnictwo Wektory

Przekaż wieści dalej!

Magdalena Gotowicka

Magdalena Gotowicka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pożeraczka filmów. Pasjonatka twórczości Tolkiena.

Więcej artykułów autora

Magdalena Gotowicka

Magdalena Gotowicka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pożeraczka filmów. Pasjonatka twórczości Tolkiena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.